in

YouTube’da Twitch Reklamı Yaparsanız Kanalınız Kapanabilir!

YouTube videoları ile abonelerini Twitch kanalına aktarmak isteyen YouTuberlar, kanallarının kapanması ile karşı karşıya kalmaya başladı. Son günlerde sayısı giderek atan bu durum için, YouTube’dan resmi açıklama geldi. Buna göre Twitch kanalına yönlendirme amacı ile yayınlanan videolar, kullanım politikalarını ihlal ediyor. Bu açıklama ile birlikte bu durum da kesinleşmiş oldu ve kanalların kapatılabileceği söylentisi gerçeğe dönüştü.

YouTube ve Twitch arasındaki rekabet sertleşiyor!

Oyun canlı yayını dendiği zaman ilk akla gelen platform olma özelliği taşıyan Twitch, Amazon tarafından satın alındıktan sonra gelişim sürecine devam ederkeni YouTube ile rekabeti de oldukça üst seviyeye çıkarmıştı. Öyle ki birçok YouTuber, oyunlar için artık Twitch’i tercih etmeye başladı.

Bu süreçte yayınladıkları videolarla sahip oldukları kitleyi de Twitch tarafında kaydırmak isteyen YouTuberlar, son dönemlerde kanallarının kapanması gerçeği ile karşı karşıya kalmaya başladırlar. Bilhassa da Twitter üzerinden bu konu ile ilgili serzenişte bulunan yayıncılar, resmi bir açıklama yapılması ile bu konunun netleştirilmesini talep etmeye başlamıştı.

Nitekim yanıt da gecikmedi. Yapılan açıklama ile birlikte kullanıcıların farklı bir platforma yönlendirilmesi amacı ile üretilen videoların veya video içeriklerinin bir bölümünün, kullanım koşullarını ihlal ettiğine dikkat çekildi. Yayınlanan videolar temel amacının farklı platformlara ziyaretçi kazanımı olması durumunun, içerik politikası ihlali olduğunun da altı çizilmiş oldu.

Bu açıklama ile birlikte sosyal medyada giderek artan şikayetler, resmi olarak yanıtlanmış olsa da bu açıklamanın yayıncılar tarafından hoşgörü ile karşılanıp karşılanmadığı da tartışma konusu oldu.

Written by Ekrem Süyüncü

Bilgisizdahi.com Bilim, Teknoloji , Sağlık ve Bir Çok Konu Üzerine Bilgiler Alabileceğiniz rehberlik etme amacı taşıyan ekipsel bir girişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Reklamlarında Kripto Para Dönemi Yeniden Başladı!

Instagram Lite Nedir, Nasıl Kullanılır? İnternet Kotasına Instagram Lite Çözümü