in

YouTube Hikayeler Dönemi Başladı!

YouTube Hikayeler kullanımı, kısa bir süre önce tüm kullanıcılara açıldı. Artık YouTube hesabı olan kullanıcılar, tıpkı Instagram’da olduğu gibi Stories yani Hikayeler paylaşımı yapabilecek. Video paylaşımlarına ek olarak fotoğraf ve fotoğrafın üzerine etiket ve yazı yazmak mümkün.

Artık YouTube’da Hikayeler özelliğine sahip!

Google’ın dünyanın en büyük video paylaşım ağı olan YouTube üzerindeki çalışmaları devam ederken, bu çalışmaların son örneği de Hikayeler yani Stories özelliği oldu. Aslında bir süredir YouTube kanallarının video paylaşımları, mobil cihazlarda en üst bölümde alışılmış hikayeler biçimi ile gösteriliyordu. Bu uygulamanın bir süre daha devam etmesinden sonra, şimdi de yukarıdaki bölüme Hikayeler özelliği de eklendi.

Tıpkı Instagram Hikayeler özelliği gibi çalışan yeni sistem ile fotoğraf ve kısa videolar paylaşmak mümkün. Yine standart kullanım olarak fotoğrafların üzerine çeşitli etiketler ve yazılar yazılabiliyor. Kullanımı ise oldukça basit tutulmuş.

YouTube Stories nasıl kullanılır?

YouTube iOS ya da Android mobil uygulaması üzerinden paylaşım yapmak için, video ya da canlı yayın paylaşımı için kullanılan sağ üst bölümdeki ekleme butonuna basmak gerekiyor.

Bu butona tıklandığı zaman artık video, canlı yayın ve post gönderme butonlarına ek olarak, Story butonu da eklenmiş durumda. Bu butona tıklayarak istediğiniz bir fotoğrafı ya da videoyu paylaşmanız mümkün. Diğer sosyal medya platformlarındaki kullanım şekli ile hemen hemen aynı bir biçime sahip. Şu an için tüm kullanıcılara açılmamış olan yeni özelliğin testleri, bir süre daha devam edecek ve ardından tüm dünyaya ve tüm hesaplara açıklacak.

Daha önce Facebook tarafına gelen eleştirilerde hem kendi platformu hem de satın aldığını Instagram platformuna, diğer sosyal medya sistemlerinin popüler özelliklerini eklemesi yer alıyordu. Şimdi de Google’ın böyle bir adım atması, aslında video sistemini tam manasıyla bir sosyal medyaymış gibi kullanılmasının önünü açmaya çalıştığı izlenimini veriyor. Daha önce post paylaşımları özelliğinde de benzer değerlendirmeler kendini göstermişti.

Written by Ekrem Süyüncü

Bilgisizdahi.com Bilim, Teknoloji , Sağlık ve Bir Çok Konu Üzerine Bilgiler Alabileceğiniz rehberlik etme amacı taşıyan ekipsel bir girişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google Çin İçin Sansürlü Sonuçlar Üzerinde Çalışıyor!

YouTube Web Tarafına Dikey Video Desteği Geldi!