in

WhatsApp Dolandırıcılarına Şok Dava!

WhatsApp dolandırıcılarına yönelik çok önemli bir dava açıldı ve davanın sonucu, birçok WhatsApp mağduru için emsal teşkil edebilecek düzeyde! WhatsApp dolandırıcığı davası ile ilgili tüm detaylar haberimizde!

WhatsApp mesajlaşma uygulamasının ücretsiz olmasından bu yana bilhassa da ülkemizde çok ciddi bir kullanım başladı ve deyim yerindeyse telefonların mesajlaşma uygulaması, WhatsApp haline gelmeye başladı. Durumun böyle olması da önce WhatsApp spam mesajlar sorununu ortaya çıkardı. Daha sonrasında ise pek çok farklı konular ile gündeme gelen WhatsApp, şimdiler de ise bir dava ile isminden söz ettirdi.

WhatsApp sahtekarlığı üzerine açılan bir dava sonucunda elde edilen sonuç, bundan sonraki benzer davalar için emsal teşkil edebilir ve dolandırıcılık olaylarına bir yönden çözüm bulmuş olabilir.

WhatsApp kandırmacası için açılan dava karara bağlandı!

Avukat Murat Eltutan tarafından açılan bir dava ile gündeme gelen WhatsApp, uzun süredir ortalıkta dolanan “WhatsApp uygulamanızın süresi dolmak üzere yenileyiniz.” şeklinde atılan yanıltıcı mesaja resmi karar getirdi.

Avukat Murat Eltutan tarafından açılan bilişim sistemleri üzerinden dolandırıcılık davası, ilk kez sonuca başlandı. Şimdiye kadar açılan davalarda, genel olarak takipsizlik kararı çıkıyor ve WhatsApp mesajları üzerinden yapılan dolandırıcılıklar sonuçsuz kalıyordu. Şimdi ise emsal teşkil edilebilecek bir karar elde edilmiş oldu.

Nitekim kullanıcılar tarafından sık sık dile getirilen “WhatsApp mesajları güvenli mi?” sorusuna, bundan böyle hukuki açıdan da cevap verilebilecek. Hatırlatmak gerekirse daha önce de sahte WhatsApp uygulaması 1 milyondan fazla kişi tarafından indirilmiş ve güvenlik konusu yeniden tartışılmaya başlamıştı.

Written by Ekrem Süyüncü

Bilgisizdahi.com Bilim, Teknoloji , Sağlık ve Bir Çok Konu Üzerine Bilgiler Alabileceğiniz rehberlik etme amacı taşıyan ekipsel bir girişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Android Youtube Video İndirme Özelliği Kullanıma Sunuldu!

Google Maps Go Uygulaması Play Store’da Yayınlandı!