in

SSD Satışları, HDD’yi Geride Bırakacak!

Donanım dünyasının en büyük değişimlerinden olan HDD disklerden SSD disklere yönelim, çok daha önemli bir seviyeye ulaşacak!

Katı hal sürücü olarak ifade edilebilecek olan SSD disk satışları, günden güne daha da alınabilir seviyelere inmesiyle beraber, artış göstermeye devam ediyor.

SSD satışlarının ilk zamanlarından bu yana hem kapasite sorununu hem de fiyatlandırma sorununu büyük ölçüde iyileştirmişti. HDD karşısında büyük bir gelişim kat eden SSD, yapılan bir analize göre HDD satışlarını geride bırakmaya hazırlanıyor.

SSD satışları, mekanik disk satışlarını geride bırakacak!

Yeni sonuçlanan pazar analizlerine göre SSD satış miktarları, 2021 yılında HDD satışlarını geride bırakacak. Global arena için geçerli olacak bu durum, en nihayetinden uzun yıllar sonunda HDD disklerinin olumsuz etkilenmeye başlandığına tanıklık edilmesine vesile olacak.

Hatırlatmak gerekirse ilk dönemlerde SSD, en çok yüksek fiyatları ve buna karşın düşük kalan depolama seviyeleri ile eleştiri alıyor ve satışlarında ciddi bir artış gösteremiyordu. Ancak günümüzde terabayt seviyesine ulaşan SSD kapasiteleri, daha da yukarı çıkan okuma ve yazma hızları ve fiyatlandırma konusunda yaşanan düşüş ile birlikte, kullanıcıların ilk tercihi SSD satın almaktan yana oluyor.

Halen daha daha yüksek kapasitelerin daha uygun fiyatlara alınabilir olması ile beraber yüksek kapasiteli HDD satışları devam ediyor olsa da yapılan analizlerden de anlaşılacağı üzere bu durum, 2021 yılında değişmiş olacak.

Written by Ekrem Süyüncü

Bilgisizdahi.com Bilim, Teknoloji , Sağlık ve Bir Çok Konu Üzerine Bilgiler Alabileceğiniz rehberlik etme amacı taşıyan ekipsel bir girişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşte Nvidia GTX 1070 Ti Özellikleri ve Fiyatı!

Nvidia Titan Xp Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi Hakkında Tüm Detaylar!