in

Samsung Exynos 5100 5G Destekli ilk Mobil Modem Oldu!

Samsung dünyanın ilk 5G destekli mobil modem modeli olan Exynos 5100 versiyonunu duyurdu. Böylelikle Samsung, Intel ve Qualcomm karşısında öncelikli bir duruma erişmiş oldu. Yeni tanıtılan söz konusunu bu 5G modem ile birlikte 2019 yılında destekli telefon modelleri kendini göstermiş olacak gibi görünüyor.

Samsung’dan ilk 5G mobil modem geldi!

Kısa bir süre önce Samsung tarafından Exynos 5100 modemi resmi olarak duyuruldu. 10nm üretim teknolojisi ile meydana getirildiği açıklanan yeni mobil modem, 3GPP standartlarına tamamıyla uyumlu bir yapıya sahip. Açıklanan bilgilere göre 6GHz 5G mobil iletişim frekansında 2Gbps indirme hızlarına kadar ulaşılabiliyor. 4G LTE ve 4.5G LTE Advanced ile birlikte de tam uyumlu olan yeni mobil işlemci, diğer yandan 2G GSM, 3G, TD-SCDMA ve  HSPA ile de sorunsuz iletişim sağlayabiliyor.

5G mobil iletişim teknolojisinin en büyük getirileri arasında yer alan ping süresi yani gecikme süresi ile ilgili yaşancak gelişmeler için de ilk somut adımı Samsung atmış oldu. 2018 yılının son çeyreğinde kullanıma açılacağı iddia edilen Exynos 5100, 2019 yılında piyasaya çıkacak olan Samsung telefon modellerinde kendini gösterebilir. Ayrıca yeni nesil Exynos mobil işlemciler ile birlikte de iyi bir kullanım sunacaktır. İlk olarak da Galaxy S10 modelinde beşinci nesil mobil iletişim teknolojisinin yer alacağını söylemek yanlış olmayacaktır.

Written by Ekrem Süyüncü

Bilgisizdahi.com Bilim, Teknoloji , Sağlık ve Bir Çok Konu Üzerine Bilgiler Alabileceğiniz rehberlik etme amacı taşıyan ekipsel bir girişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Android 9 Pie Go Edition Sürümü Google Tarafından Yayınlandı!

Huawei Mate 20 Pro Sızdırıldı! Çentikli Ekran ile Geliyor!