in

Pokémon Go 2016’da Ne Kadar Kazandı?

Pokémon Go 2016’da Ne Kadar Kazandı?

2016 yılının en popüler mobil oyunları arasında Pokémon Go yer almayı başardı. Peki, Pokémon Go 2016 yılında ne kadar kazandı? İşte detaylar!

Hiç şüphesiz 2016 yılının en popüler mobil oyunları arasında yer almayı başaran Pokemon Go, 2016 yılında da ciddi miktarda gelir elde etmeyi başardı. Üstelik bu geliri, yılın ortasında yayınlanmasına rağmen elde edebildi.

Pokemon Go 2016 yılında 950 milyon dolar gelir elde etti!

Market analizleri gerçekleştiren App Annie tarafından yapılan açıklamaya göre Pokemon Go mobil oyunu, Android ve iOS platformlarından toplamda 950 milyon dolar seviyesinde gelir elde etmeyi başardı.

5 temmuz tarihinde kısıtlı bölgelerde yayınlanması rağmen 1 milyar dolar seviyesine yaklaşan gelir seviyesine ulaşması, Pokemon Go oyunu için ciddi bir başarı olarak değerlendiriliyor.

Bu noktadaki asıl başarının, toplamda elde ettiği gelir değil de kısa sürede elde edilen gelir olarak dile getiriliyor. Zira 110 günde 800 milyon dolar seviyesine ulaşıldığına dikkat çekiliyor.

Her ne kadar 2017 yılı ile birlikte popülaritesini yitirse de mobil oyun Pokemon Go, halen daha belirli bir kullanıcı kitlesine sahip.

Written by Ekrem Süyüncü

Bilgisizdahi.com Bilim, Teknoloji , Sağlık ve Bir Çok Konu Üzerine Bilgiler Alabileceğiniz rehberlik etme amacı taşıyan ekipsel bir girişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Flappy Bird’ün Yapımcısından Yeni Mobil Oyun: Ninja Spinki Challenges!

Facebook Gönderi Silme Toplu Olarak Nasıl Yapılır? (2019)