in

Nintendo Switch Satış Miktarları Hakkında Bilgiler Paylaşıldı!

Nintendo şimdiye kadar 20 milyona yakın Switch satışı yaptığını açıkladı. Bu satışlar ile 275 milyon dolar kar elde edildiğine dikkat çekiliyor. Toplam elde edilen gelir ise milyar dolar seviyesini geride bırakmış durumda.

Finansal tablolarını açıklayan firmalar arasında son olarak Nintendo yer aldı. En çok merak edilen konu ise Switch oyun konsolu satışları idi ve bu konuda da bilgiler paylaşıldı. Şimdiye kadar 19.67 milyon Switch satışı gerçekleştirildiği belirtiliyor. Firmanın beklentisine göre Mart 2019’a kadar da bir 20 milyon daha satılacak. Bu konuda yeni Pokemon oyunları da etkili bir rol üstlenecektir.

Maddi tarafa geçecek olursa, geçtiğimiz yıla kıyasla Nintendo’nun yüzde 9.1 oranında etkin bir büyüme kaydettiği görülüyor. Toplamda 1.51 milyar dolar gelir elde edilirken, net kar tarafında 275 milyon dolar ifade ediliyor. Super Mario Odyssey ve Zelda gibi oyunların satışları da gelirler üzerinde ciddi bir etki oluşturuyor.

Şu an için Japon merkezli firma için oyun konsolu tarafında beklentiler yerine gelmişe benziyor. Bundan sonraki süreçlerde de olumlu bir tablo çizilirken, mobil oyun deneyiminde önemli bir satış miktarına erişilecek. Hatırlatmak gerekirse ülkemizde de resmi olarak Nintendo Switch satışları üzerinde de çalışmalar devam ediyor.

Written by Ekrem Süyüncü

Bilgisizdahi.com Bilim, Teknoloji , Sağlık ve Bir Çok Konu Üzerine Bilgiler Alabileceğiniz rehberlik etme amacı taşıyan ekipsel bir girişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1080p Crew 2 Sistem Gereksinimleri Açıklandı!

Hunt: Showdown PC Sistem Gereksinimleri Hakkında Tüm Detaylar!