in

Netflix Kullanıcı İncelemelerini Kaldırıldı ve Reklam Uygulamasını Duyuruldu!

Dünyanın en büyük çevrimiçin içerik platformlarından olan Netflix, yeni güncelleme ile bazı özellikleri kaldırmış oldu. Bununla birlikte artık Netflix reklamları da uygulanmaya başlayacak. Bu duyurudan sonra ücretli bir servisin reklam sunması konusunda ciddi eleştirilerin de gelmeye başladığını söylemek mümkün.

Netflix yorumlar bölümünü kaldırdı!

Öncelikle kaldırına özelliği değinmek gerekirse artık kullanıcılar, kendi incelemelerini yapamayacaklar. Servisin nedeyse kullanıma açıldığı günden bu yana devam eden kullanıcı incelemeleri ve yorumları, artık kullanıma kapatılmış durumda. Bununla birlikte şimdiye kadar yapılmış olan tüm değerlendirmeler de silinmeye başladı. Bu da yeni sistemin kalıcı olduğuna ilişkin en net gösterde olarak kabul ediliyor.

Bir diğer önemli gelişme ise artık reklamların da Netflix bünyesinde yer alması oldu. Dizi bölümlerinin aralarında ve filmlerde reklam yerleştirilmesi ile ilgili çalışmalar başlamış durumda. Bu hizmetin ücretsiz olarak kullanılmaması ve dolayısıyla da kullanıcıların reklamsız bir seyir deneyimi elde etmesi, anlaşılan o ki yakın bir zamanda tamamıyla tarihe karışmış olacak.

Ücretli servislerin reklam ile kullanıcı deneyimini aşağı çekmesi, şimdiye kadar Netflix ismi ile sık sık yan yana gelen bir bakış açısı değildi. Böyle bir sistemin de kulanıma açılması, birçok kullanıcının da eleştirisi beraberinde getirecektir. Benzer bir durum sinemada da yaşanıyor ve hem fim öncesinde hem de film arasında kullanılan reklamlar, ciddi eleştiriler alıyor. Nitekim reklamlar, daha çok ücretsiz olarak sunulan içerikler için geçerli görülen bir gelir kaynağı olarak görülmektedir.

Written by Ekrem Süyüncü

Bilgisizdahi.com Bilim, Teknoloji , Sağlık ve Bir Çok Konu Üzerine Bilgiler Alabileceğiniz rehberlik etme amacı taşıyan ekipsel bir girişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hackerlar Sahte Haberleri Durdurmak İçin Harekete Geçebilir mi?

YouTube Yayıncılara Bağış Özelliğini Kullanması için Ödeme Yapıyor!