in

Mario Kart iOS ve Android Tarafına Geliyor!

Mario Kart iOS ve Android mobil oyunlar arasına katılmaya hazırlanıyor. Doğrudan Nintendo tarafından yapılan açıklamalara göre Mario Kart Tour mobil oyun olarak kullanıma sunulacak. İşte Mario Kart Tour mobil çıkış tarihi!

Mario Kart Tour mobil oyunlar arasına katılmaya hazırlanıyor. Nintendo’nun açıklamasına göre Mario Kart Tour iOS ve Android oyunu için çalışmalar başladı.

Nintendo açıkladı: Mario Kart Tour mobile geliyor!

Oyun denildiği zaman ilk akla gelen isimlerden olan Nintendo, geçtiğimiz yıllarda Apple ile bir işbirliği gerçekleştirmiş ve Super Mario Run oyunu ile mobil oyun sektörüne giriş yapmıştı. Daha sonrasında ise Android tarafına da Super Mario Run oyunu sunulmuş, geniş bir oyuncu kitlesine erişilmişti.

Pokemon GO oyunun da iOS ve Android tarafından yer alması, benzer şekilde büyük bir ilgi odağı haline gelmişti. Şimdi ise yeni bir oyun ile Nintendo’nun mobil sektördeki varlığı artış göstermeye devam edecek.

Şimdi de Nintendo, Mario Kart oyununu Mario Kart Tour olarak iOS ve Android tarafına getirmeye çalışıyor.

Mario Kart Tour ne zaman çıkacak?

Nintendo Amerika tarafından Twitter üzerinden yapılan açıklama ile birlikte, Mario Kart Tour geliştirmelerinin başladığı ve Mart 2019 tarihinde kullanıma sunulacağı ifade edildi. Şu an için yeni Mario Kart Tour mobil oyununun daha önce Mario oyununda olduğu gibi ilk önce iOS tarafına özel tutulup tutulmayacağı bilinmiyor.

Bu defa Nintendo ile Apple arasında bir özel anlaşma olmaz ise hem Android hem de iOS tarafında eş zamanlı olarak Mario Kart Tour çıkışını yapabilir.

Bunların dışında Nintendo tarafından yeni mobil oyunları ile ilgili daha fazla detay verilmedi. Bunlara ek olarak ücretlendirme konusunda da herhangi bir bilgi gündeme gelmedi. Ancak ücretsiz olarak indirmeye sunulması, uygulama içi satın alımlar ile daha fazla oynanması veyahut farklı özelliklerin aktif olması sağlanacaktır.İlerleyen günlerde gelecek yeni bilgileri, mobil oyunlar kategorimiz kapsamında aktarmaya devam edeceğiz.

Nintendo’nun bu yeni mobil atılımı ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünden düşüncelerinizi ifade edebilir ve bu habere puan verebilirsiniz.

Written by Ekrem Süyüncü

Bilgisizdahi.com Bilim, Teknoloji , Sağlık ve Bir Çok Konu Üzerine Bilgiler Alabileceğiniz rehberlik etme amacı taşıyan ekipsel bir girişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fortnite Android Telefonlara Geliyor!

Android Minecraft Skin Paketinde Zararlı Yazılım Bulundu!