in

Huawei Mate 20 Pro Devasa Batarya ile Geliyor

Huawei Mate 20 Pro özellikleri ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ederken, son olarak da batarya konusunda bilgiler geldi. Üstelik elde edilen bu bilgilerin kaynağı da doğrudan doğruya Çinli Huawei markası oldu. Buna göre Huawei Mate 20 Pro bataryası, 4000mAh seviyesinden daha yukarıda bir konumda yer alıyor olacak.

Mate 20 Pro 4200mAh batarya ile gelebilir!

Öncelikle hatırlatmak adına söz etmek gerekirse Huawei Mate 20 Pro’nun ekrandan parmak izi okuma özelliği ile gelebileceği yönünde bilgiler gelmiş ve haberlerimizde yer vermiştik. Şimdi ise bir başka teknik detayı olan dahili bataryası ile ilgili bilgiler ortaya çıktı. Doğrudan doğruya firma tarafından resmi olarak bir görselde; P10 Plus, Mate 10 Pro ve P20 Pro modelleri çıkış tarihlerine göre yan yana sıralanıyor. Bu görselin yapılmasının amacı olarak da batarya konusunda nasıl bir iyileştirme olacağı seçilmiş.

P10 Plus modelinde 3750mAh kapasitesinde, Mate 10 Pro modelinde 4000mAh ve P20 Pro modelinde de 4000mAh kapasitesinde dahili batarya kullanıldığına dikkat çekiliyor. Hemen ardından ise bir sonraki adımın ne olabileceği yönünde bir çıkarım yapılması bekleniyor. Bu da demek oluyor ki 4000mAh seviyesinin çok daha üzerinde bir batarya boyutu ile karşılaşmak mümkün.

Şu an için tahminlere göre 4200mAh seviyesinde bir dahili pil tercihi yapılabilir. Ancak 4500mAh seviyesi de yine ifade edilen sayılar arasında kendine yer bulabiliyor. Kısa bir süre önce duyurulan Galaxy Note 9 modelinde de batarya konusunda iyileştirme yapılması, Android dünyasında yeniden pil süreleri konusunda önemli bir rekabetin başlamış olacağına işaret olacağa benziyor.

Written by Ekrem Süyüncü

Bilgisizdahi.com Bilim, Teknoloji , Sağlık ve Bir Çok Konu Üzerine Bilgiler Alabileceğiniz rehberlik etme amacı taşıyan ekipsel bir girişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alcatel 7 Özellikleri ve Fiyatı Resmi Olarak Firma Tarafından Açıklandı!

Galaxy Note 9 Özellikleri, Fiyatı ve Yeni Model Hakkında Tüm Detaylar!