Switch to the dark mode that's kinder on your eyes at night time.

Switch to the light mode that's kinder on your eyes at day time.

Switch to the dark mode that's kinder on your eyes at night time.

Switch to the light mode that's kinder on your eyes at day time.

in

HTC Vive Pro Sanal Gerçeklik Kaskı Lanse Edildi!

HTC markasının yeni sanal gerçeklik kaskı Vive Pro resmi olarak duyuruldu. Vive modelinden sonra daha farklı bir sanal gerçeklik kaskı yaklaşımı getiren HTC Vive Pro, sektörü canlandırmaya çalışacak. İşte HTC Vive Pro özellikleri!

CES 2018 konferansı kapsamında HTC tarafından da sanal gerçeklik yani VR sektörü adına önemli bir ürün geldi. Etkinlik ile birlikte yeni HTC Vive Pro sanal gerçeklik kaskı duyuruldu.

Yeni Vive Pro, sanal gerçeklik kaskı konusunda farklı bir yaklaşım sunuyor olacak.

HTC Vive Pro özellikleri

Öncelikle belirtmek gerekirse Vive Pro özellikleri arasında ilk olarak 2880xx1600 piksel çözünürlüğündeki çift OLED ekran kendini belli ediliyor.

Her bir göz için düşen çözünürlük ise 1400×1600 seviyesinde ve 615ppi yani inç başına düşen piksel yoğunluğu bulunuyor.

Bir önceki HTC Vive modeline kıyasla yaklaşık olarak yüzde 78’lik bir çözünürlük artışı bulunuyor.

Vive ve Vive Pro karşılaştırması yapmak adına söylemek gerekirse Vive modelinde her bir göz için 1080×1200 çözünürlük, toplamda ise 2160×1200 çözünürlük bulunuyordu.

Bu çözünürlük artıı ile birlikte sadece Vive modelinin değil, Oculus Rift ve Windows Mixed Reality kaslarının da önünde yer alan bir Vive Pro modeli kendini göstermiş oldu.

Bunlarla birlikte yeni modelde, dahili kulaklık desteği de sunulmuş. Artık VR kaskı ile birlikte ekstra bir kulaklık ihtiyacı bulunmayacak. Bunlara ek olarak çift mikrofon ve çift ön kamera detayı da dikkat çekiyor. Böylece kask takılı iken dış dünya ile olan iletişim de olabildiğince korunmaya çalışılmış.

Mavi renk seçeneği ile birlik kendini gösteren HTC Vive Pro fiyatı veyahut çıkış tarihi konusunda ise şu an için bir bilgi mevcut değil. İlerleyen dönemlerde yapılan açıklamalar doğrultusunda gelen haberleri, giyilebilir teknoloji bölümünde iletmeye devam edeceğiz.

Daha önce gelen HTC Vive satışları hakkındaki bilgilerden sonra, Pro modelinin nasıl bir etkileşim kuracağı ise büyük bir merak konusu olmuş durumda.

HTC Vive nedir?

Sanal gerçekliğin önemli adımlarından olan Vive, HTC firması tarafından geliştirilen ve daha çok VR oyun deneyimi ile öne çıkan bir kask olarak bilinmektedir.

İlk detaylı ve donanımsal tarafta yeterliliği ile öne çıkan örneklerden olan bu kask, şimdi de yoluna “Pro” ismi ile devam edecek gibi görüyor.

İlk modelde en çok eleştirilen detaylar arasında, satın alma zorluğu ve karmaşık kurulum yapısı gösteriliyordu. Bunlarla beraber çözünürlük konusunda da bazı kesim kullanıcılar tarafından eleştiri odağı haline gelebiliyordu.

Anlaşılan o ki tüm bu eleştirilen baz alınarak HTC tarafından yeni bir yol haritası hazırlanmış. Daha sonrasında ise geliştirmelerin gerçekleştirildiği yeni model ile teknoloji dünyasına adım atılmış oldu.

Written by Ekrem Süyüncü

Bilgisizdahi.com Bilim, Teknoloji , Sağlık ve Bir Çok Konu Üzerine Bilgiler Alabileceğiniz rehberlik etme amacı taşıyan ekipsel bir girişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Samsung Gear Sport Türkiye’de! İşte Özellikleri!

Samsung Boyun Hoparlörü Geliştiriyor!

Back to Top