in

Galaxy S10 Snapdragon 855 ve 5G Desteği ile Gelecek!

Samsung’un yeni nesil S serisi akıllı telefon modeli Galaxy S10 7nm Snapdragon 855 mobil işlemci ve 5G destekleyen bir mobil modem ile birlikte gelecek. Samsung ve Qualcomm arasındaki ortaklık ile ilgili açıklama yapılması ile birlikte bir süredir gündemde olan bu bilgi, bir nevi resmi bilgi olarak kendini göstermiş oldu.

Galaxy S10 5G destekli olacak!

Yeni Galaxy Note 9 modelinin kısa bir süre önce duyurulmasından sonra beklentiler, Galaxy S10 tarafına kaymış oldu. 2019 yılının ilk çeyreğinde tanıtılması beklenen yeni telefon modeli, Qualcomm’un 7nm üretim teknolojisi ile bir araya getirilen yeni Snapdragon 855 mobil işlemcisini taşıyor olacak. Bununla birlikte 5G mobil iletişim teknolojisini destekleyen ilk Samsung telefonu da S10 olacak gibi görünüyor. Bununla beraber sadece Qualcomm tarafında değil, Exynos tarafında da 5G olacak. Bilindiği gibi kısa bir süre önce Samsung’un 5G destekli Exynos 5100 çipi tanıtıldı.

Qualcomm firması ise daha önce X24 mobil modem ile birlikte 5G destekleyeceğini ve mobil bağlantılarda 2Gbps indirme hızına ulaşacağını ifade etmişti. Her iki firmanın da bu konuda hazır hale gelmesi, ülkemizde satılacak modellerde de herhangi bir farklılık olmayacağı anlamına geliyor. Zira bilindiği gibi Samsung, Türkiye pazarındaki akıllı telefon modellerinde kendi mobil işlemcisini yani Exynos serisini tercih ediyor. Qualcomm’un destek vermesi ve Exynos’un geride kalması, eleştirileri de beraberinde getirebilecekti. Nitekim böyle bir sorun ortadan kalkmış oldu.

Written by Ekrem Süyüncü

Bilgisizdahi.com Bilim, Teknoloji , Sağlık ve Bir Çok Konu Üzerine Bilgiler Alabileceğiniz rehberlik etme amacı taşıyan ekipsel bir girişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Motorola Android 9 Pie Alacak Modellerini Açıkladı!

Android 9 Pie Go Edition Sürümü Google Tarafından Yayınlandı!