in

Fortnite Android Telefonlara Geliyor!

Fortnite Android mobil oyunu için geri sayım başladı. Fortnite oyun sektöründe ciddi bir başarı elde etmeye devam ederken, aynı başarıyı mobil tarafta da yakalamak adına iOS sonrasındaki adımını Android işletim sistemi ile birlikte atıyor. Fortnite Google Play Store kapsamında Android telefonlara ve tabletlere çıkışını yapmaya hazırlanıyor.

Fortnite Android ne zaman çıkacak?

Epic Games tarafından bilhassa da PUBG sonrasında masaüstü tarafta ciddi bir başarı kazanan Fortnite, tıpkı rakibi gibi mobil tarafta da varlığını iOS App Store üzerinde başlatmıştı. Mart ayının ortalarından bu yana iOS kullanıcılarına mobil deneyim yaşatan Epic Games, şimdi de aynı deneyimi Android kullanıcılarına da sağlamaya başlayacak. Daha önce beta olarak duyurulan ve daha çok Fortnite Android APK olarak test edilme yöntemi denenen yeni oyun, resmi olarak kullanıcılarla buluşacak.

Firmanın resmi blog sayfasında yayınlanan bir yazıya göre Fortnite Battle Royale Android’e bu yaz çıkış yapmış olacak. Tam tarif ile ilgili ise şu an için bir detaya yer verilmedi. Sesli konuşma, otomatik hızlı koşma ve benzeri özellikleri de sunmaya hazırlanan geliştiriciler, mobil oyun deneyimini iyileştirmek adına çalışmalarını eksik bırakmayacak gibi görünüyor. App Store tarafında en çok indirilen mobil oyunlar arasında yer almayı başaran Fortnite’ın, benzer şekilde Google Play Store üzerinde de başarı elde etmesi bekleniyor.

Mobil için özellikler ve oyun içi iletişim ön planda olacak!

The State of Mobile başlığı ile yayınlanan bir blog yazısında detayı verilen yeni çalışmalar, takım iletişimi üzerine kurulacak. Takım iletişiminin çok önemli bir detay olduğunu belirten firma, mobildeki deneyimi sekteye uğratmamak adına başta sesli chat olmak üzere gerekli özellikleri sunacaklarını ifade ediyor. Mobile özel çeşitli özelliklerin var olacağı da ifade edilen diğer detaylar arasında yer alıyor. Bu ve PUBG gibi masaüstü tarafta ciddi başarı elde eden ve grafik anlamında da kullanıcılara faklı bir oyun deneyimi sunan örneklerin App Store ve Google Play Store gibi mağazalarda da yer alması, mobil oyunculuğu çok daha farklı bir noktaya götürecek gibi görünüyor. İlerleyen yıllarda alışılageldik mobil oyunculuk anlayışı, çok daha farklı bir hale bürünebilir.

Written by Ekrem Süyüncü

Bilgisizdahi.com Bilim, Teknoloji , Sağlık ve Bir Çok Konu Üzerine Bilgiler Alabileceğiniz rehberlik etme amacı taşıyan ekipsel bir girişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Asphalt 9 Legends Çıktı!

Mario Kart iOS ve Android Tarafına Geliyor!