in

Firefox Güncellemesi ile Otomatik Video Engelleme Özelliği Geldi!

Firefox web tarayıcısı artık otomatik oynatılan videolardaki sesi kapatma özelliği sunmaya başladı. Böylece kullanıcılar, girdikleri web sitelerindeki rahatsız eden otomatik videoların seslerinden kurtulmuş olacaklar.

Güncelleme kademeli olarak tüm kullanıcılara ulaştırılmaya başlamış durumda.

Otomatik açılan videolardaki sesler Firefox ile sessize alınabilecek!

Bilindiği gibi bir dönemler özellikle de Google Chrome internet tarayıcısı ile sıkı bir rekabet içerisinde olan Firefox internet tarayıcısı, her ne kadar eski rekabetçi yapısı ile olmasa da halen daha mobil ve masaüstü tarafta kullanıcılar tarafından tercih ediliyor.

Şimdi ise internet sitelerine giren kullanıcıların sayfadaki otomatik oynatılmaya başlayan videolardaki seslerden rahatsız olması durumuna çözüm getiren bir güncelleme yayınlandı.

Kimi web sitelerinde yer alan videolar, kullanıcılar tarafından başlatılmasa bile otomatik olarak oynatılıyor ve bazen yüksek ses nedeni ile kullanıcılar rahatsız olabiliyor. Bu konuda yeni bir adım adan web tarayıcısı, artık ayarlar bölümünde otomatik videoları sessize alma imkanı sunan bir özellik ekledi.

Bir süredir kullanıcıların Firefox otomatik video oynatma kapatma arayışları da böylece resmi olarak karşılık bulmuş oldu.

Masaüstü tarafta tüm kullanıcıların beğenisine sunulan bu özellik, sırası ile tüm tarayıcılara güncelleme ile birlikte gelecek. Opera ve Chrome gibi browser alternatifleri arasında yeni özellikler ile Mozilla da yoluna devam etmeyi amaçlıyor. Hatırlatmak gerekirse kısa bir süre önce Opera da kendi kripto para cüzdanını geliştirdiğini duyurmuştu.

Written by Ekrem Süyüncü

Bilgisizdahi.com Bilim, Teknoloji , Sağlık ve Bir Çok Konu Üzerine Bilgiler Alabileceğiniz rehberlik etme amacı taşıyan ekipsel bir girişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mozilla Thunderbird 60 Güncellemesi ile Tasarım Yenilendi!

Skype Görüşme Kaydetme Özelliği ve Tasarım Değişiklikleri Güncellemesi Yolda!