in

Facebook ve Instagram Ne Kadar Vakit Harcağınızı Gösterecek!

Sosyal medya devi Facebook hem kendi mobil uygulaması hem de Instagram mobil uygulaması için önemli bir yenilik üzerinde çalışıyor. Bu özellik ile birlikte kullanıcılar, sosyal medya bağımlılığı konusunda doğrudan uygulama üzerinden takip yapabilecekler. Yeni eklenen dashboard ile birlikte vakit konusunda detaylar ve daha da önemlisi sınırlamalar yapılabilecek.

Instagram kullanımı sınırlandırılabilecek!

Kısa bir süre önce detayları ortaya çıkan yeni özellikler hem Facebook’un hem de Instagram’ın yeni bir dashboard kullanıma sunacağını gösterdi. Instagram tarafında “Aktiviteleriniz” olarak isimlendirilmesi beklenen bu özellik ile birlikte günlük olarak Instagram’da ne kadar vakit geçirdiğiniz konusunda detaylı bilgi edinebileceksiniz.

Bununla birlikte kendinize sınırlamalar koymanızda mümkün. Şöyle ki dilerseniz belirli bir süreliğini uygulamayı kullanıma kapatabilecek ya da bildirimleri belirlenecek süre boyunca kapatabileceksiniz. Örneğin günlük 2 saatten fazla Instagram’da vakit geçirmek istemiyorsanız, böyle bir limitleme yapabilirsiniz. Ya da gelen bildirimlerin vaktinizi aldığınızı düşünüyorsanız, 1 saat boyunca bildirimleri kapalı hale getirebileceksiniz. Aynı özellikler, benzer şekilde Facebook mobil uygulamasında da kullanıma sunulacak.

Gelen bilgilere göre her iki sosyal medya platformu için de şu an için testleri devam ediyor. Önümüzdeki birkaç hafta içerisinde de dünya genelinde tüm kullanıcılara güncelleme ile sunulmaya başlanmış olacak.

Aslında uygulama kullanım süreleri ve limitlemeleri ilk olarak Google tarafından Android 9 P özellikleri arasında kullanıcılara tanıtılmıştı. Daha sonrasında da Apple, yine limitleme ve bildirimler onusunda iOS 12 yenilikleri kapsamında detaylar olacağını göstermişti. Bu süreçte her iki mobil işletim sistemi sürümü beta süreçlerine devam ederken, Facebook ve Instagram için böyle bir atılımın daha kendi ayarlarında uygulanması makul görünmüş.

Written by Ekrem Süyüncü

Bilgisizdahi.com Bilim, Teknoloji , Sağlık ve Bir Çok Konu Üzerine Bilgiler Alabileceğiniz rehberlik etme amacı taşıyan ekipsel bir girişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Snapchat Lenses Sese Göre Özelleştirilebiliyor!

YouTube’da Twitch Reklamı Yaparsanız Kanalınız Kapanabilir!