in

Çin, Apple Watch Series 3 LTE Bağlantısını Kesti!

Çin, Apple Watch Series 3 LTE Bağlantısını Kesti!

Çin Hükümeti, Apple Watch Series 3 LTE bağlantı özelliğini şu an için kapattı. İşte konu ile ilgili detaylı bilgilerin tamamı!

Apple’ın yeni iPhone modelleri ile birlikte duyurduğu Apple Watch Series 3 satışları, bir süredir devam ediyor. Apple’ın yeni akıllı saat modeli ile duyurduğu en büyük yeniliklerden olan LTE desteği de birçok kullanıcı için olumlu bir gelişme oldu. Lakin yeni gelen bir habere göre Çin’de Apple Watch Series 3 LTE bağlantısı, kesilmiş durumda!

Çin’de Apple Watch’un LTE özelliği kullanılamıyor!

Satışa çıktığı dönemlerde sorunsuz bir şekilde kullanılmaya devam eden Apple Watch Series 3’ün LTE özelliği, kısa bir süre önce Çin’de kapatılmış oldu. Yapılan bu uygulamanın temel nedeni ise Çin Hükümeti’nin hücresel ağ desteği olan cihazların kullanıcılarını takip etmek istiyor olması şeklinde açıklanıyor.

Çin Hükümeti, hücresel veri kullanacak cihazlara açılacak SIM kartlarının, gerçek isim ile birlikte operatörlere kayıt edilmesini istiyor. Çin’deki tüm servis sağlayıcıları, bu uygulamayı kullanıyor. Bu noktada problemin kaynağı, yeni Apple Watch’un eSIM desteklemesinden çıkageliyor.

eSIM sistemi, Apple Watch üzerinden hangi servis sağlayıcının seçilmesi istendiği kararını, kullanıcısına sunuyor. Durumun böyle olması da Çin Hükümeti’nin kullanıcıları takip etme sürecini olması gerektiğinden çok daha karmaşık bir hale getiriyor.

Şu an için Çin’deki LTE destekli Apple Watch Series 3 kullanımlarında ciddi bir problem kendini göstermeye başladı. Bu özelliği kullanmak isteyen kullanıcıların aniden kesintiye uğraması, beraberinde eleştirileri de getirmiş oldu. Çin’deki bu durumun nasıl çözümleneceği ile ilgili ise şu an somut bir detay kendini göstermiyor.

Written by Ekrem Süyüncü

Bilgisizdahi.com Bilim, Teknoloji , Sağlık ve Bir Çok Konu Üzerine Bilgiler Alabileceğiniz rehberlik etme amacı taşıyan ekipsel bir girişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

watchOS 4.1 Çıktı!

Samsung Gear S3 Golf Edition Duyuruldu!