in

Apple Watch Hayat Kurtardı!

Avustralya’daki 24 yalındaki bir gencin hayatını Apple Watch kurtarmış oldu. Devamlı olarak yaptığı kalp atış ölçümleri ile uyarıda bulunan Apple Watch, yolunda gitmeyen bir duruma dikkat çekti ve daha sonrasında da bu konuda ne kadar haklı olduğu ortaya çıkmış oldu. Zira yaptığı ölçümler, doğru sonuçları ortaya çıkarmış.

24 yalındaki genci Apple Watch kurtarmış oldu!

Apple Watch’un kalp atış hızı takip özelliği, bu defa 24 yaşındaki Avustralyalı Adam Love isimli gencin hayatını kurtarmaya yetmiş gibi görünüyor. Doğuştan kabinde bir delik ile hayatına devam eden Adam Love, uykuda iken dakikada ortalama kalp atış hızını 60 olarak gözlemlemesi gerekiyor. Ancak Apple Watch’un takip özelliğini kullanan genç, aldığı bir bildirim ile olması gereken seviyede değil de dakikada 130 ila 140 seviyesine ulaşmış olduğunu öğrendi.

Normal bir durum olmadığı düşünülerek hastaneye giden genç ve ailesi, durumu bildirdiler. Daha sonrasında da aktarılan bilgilere göre kontrolleri yapan Prof. Michael Wilson tarafından da ciddi bir sorun olduğu ortaya çıkartılış ve müdehale edilmiş oldu. 9NewsAustralia tarafından aktarılan bu üzücü bilgiler ile birlikte aslında ihtiyaç sahibi olan kişiler için giyilebilir teknoloji ürünlerinin sağlık takibi uygulamalarının hayati bir öneme sahip olabileceğine ve hatta olduğuna dikkat çekilmiş oldu.

Written by Ekrem Süyüncü

Bilgisizdahi.com Bilim, Teknoloji , Sağlık ve Bir Çok Konu Üzerine Bilgiler Alabileceğiniz rehberlik etme amacı taşıyan ekipsel bir girişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Apple Gözlüğü 2020 Yılında Çıkabilir!

Yeni Akıllı Bileklik Xiaomi Mi Band 3 Özellikleri, Fiyatı ve Öne Çıkan Detayları!