in

Apple Gözlüğü 2020 Yılında Çıkabilir!

Apple’ın AR yani artırılmış gerçeklik gözlüğü ile ilgili önemli bir bilgi geldi. Buna göre Apple Glasses olarak anılan yeni model için çalışmalar halen daha devam ediyor ve 2020 yılında kullanıcıların beğenisine sunulabilir. Uzun süredir VR ve AR konusunda ek bir ürün göstermeyen Apple, buna karşın çalışmalara devam ediyor.

Apple Glasses çalışmaları devam ediyor!

Apple sızıntıları ve analizleri ile sektörde isminden sık sık söz ettiren ve başarılı açıklamaları ile bilinen Ming Chi-Kuo, her ne kadar artık KGI Securities firması için çalışmalar yapmasa da bilgiler paylaşmaya devam ediyor. Son ortaya attığı iddia ise Apple’ın ciddi bir şekilde artırılmış gerçeklik yani AR teknolojisi üzerinde çalışmalar yapmaya devam etmesi oldu. Buna göre daha önce de alınan patentlerde ortaya çıkan Apple Glasses yani Apple’ın gözlüğü, ilk olarak 2020 yılında kendini gösterebilir. Satışa hazır halinin ise 2021 yılına kalabileceği söyleniyor. Daha önce VR yani sanal gerçeklik teknolojisinden daha çok AR teknolojisinin önemine vurgu yapan CEO Tim Cook, o dönemlerde de bu ürünün geleceğine ilişkin gündem oluşturmuştu.

Bunların dışında Apple Car yani Apple’ın otonom otomobil teknolojisi üzerindeki çalışmaların da 2021 yılında nihayete ulaşabileceğine ilişkin ifadeler kendini gösterdi. Daha önce Apple’ın doğrudan Tesla gibi otomobil üreteceği söyleniyordu. Ancak daha sonrasında doğrudan bir araba üretmek yerine otonom ve araç yönetimi konusunda Car Play benzeri bir yazılım üstünde çalıştığı gündeme gelmişti. Anlaşılan o ki en az 2 yıl daha her iki konuda da Apple’ın sektörde sessiz kaldığına tanıklık edilmeye devam edecek. Bununla beraber prototip örnekleri ile ilgili de patent görselleri dışında hiçbir sızıntı bulunmuyor.

Written by Ekrem Süyüncü

Bilgisizdahi.com Bilim, Teknoloji , Sağlık ve Bir Çok Konu Üzerine Bilgiler Alabileceğiniz rehberlik etme amacı taşıyan ekipsel bir girişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram Gönderileri Nasıl Sıralanıyor, Algoritması Nasıl Çalışıyor?

Apple Watch Hayat Kurtardı!