in

Apple Facebook’un Ücretsiz VPN Uygulamasını App Store’dan Kaldırdı!

Facebook tarafından satın alınan ve hem Android hem de iOS tarafında ücretsiz VPN hizmeti sunan mobil uygulama Onavo, Apple tarafından App Store’dan çıkartıldı. Çıkartılmasının gerekçesi olarak ise kullanıcıların veri gizliliğini ihlal etmesi gösteriliyor. Halen daha Android tarafında aktif olarak kullanılıyor olsa da şu an için iPhone ve iPad modellerinde resmi olarak kullanılamıyor olacak.

Apple Onavo VPN uygulamasını güvenlik tehditi gerekçesiyle yasakladı!

Sosyal medya devi Facebook tarafından satın alınan ve ücretsiz olarak sanal özel ağ hizmeti sunmakta olan Onavo, kısa bir süre önce App Store üzerinden kaldırıldı. Kullanıcılara daha güvenli bir web deneyim sunduğunu iddia eden Onavo, ironik bir şekilde güvenlik konusunda oluşturduğu tehditlerden dolayı Apple tarafından kaldırıldı.

Kullanıcıların verilerini takip ettiği şeklinde gelen yorumlarla beraber yapılan resmi açıklama da gelmiş oldu. Nitekim şu an için resmi uygulama ve oyun mağazasında yer almıyor. Apple’ın gerekçe gösterdiği sorunların düzeltilmesi sonrasında yeniden App Store üzerinde yerini alıp almayacağı ise merak konusu olmuş durumda. Siber güvenlik alanında ücretsiz sunulan VPN uygulamalarının çeşitli sorunları da beraberinde getirebileceğine dikkat çekilmekteydi. Yaşanan bu son gelişme ise somut bir örnek olarak teknoloji haberlerinde dayanak noktası olarak yer almış oldu.

Written by Ekrem Süyüncü

Bilgisizdahi.com Bilim, Teknoloji , Sağlık ve Bir Çok Konu Üzerine Bilgiler Alabileceğiniz rehberlik etme amacı taşıyan ekipsel bir girişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iPhone ile Profesyonel Video Çekme İmkanı Sunan FiLMiC Pro İncelemesi

Google Maps Batarya Yüzdesini de Gönderecek!