in

Android ve iOS için Office Uygulamaları Yeni Özelliklerle Güncellendi!

Microsoft iOS ve Android tarafındaki Office uygulamalarını güncelledi. Yeni güncelleme ile birlikte birçok farklı yeni kullanım şekli eklenmiş oldu.

Artık kullanıcılar, belirli noktalarda çok daha iyi bir kullanım şekline erişebilecekler.

Microsoft Word, PowerPoint ve Outlook mobil uygulamalarını güncelledi.

Öncelikle belirtmek gerekirse mobil Word uygulamasında, artık aşağı ve yukarı kaydırmalarda da mevcut doya içerisindeki kelime sayısı görülebilecek. Daha önce bu konuda kullanıcılardan eleştiriler gelmekteydi. Nitekim Microsoft, güncellemeler ile bu soruna çözüm sunmuş oldu.

Android ve iOS için Office Uygulamaları

Android tarafındaki Outlook uygulamasında, artık doğrudan mail uygulaması içinden kişilere ve bilgilerine erişilebilecek. Artık uygulamadan çıkmadan rehber bilgilerine de erişilebiliyor olacak. Ayrıca yine Android tarafındaki Outlook uygulaması için rahatsız etme özelliği kullanıma sunuldu.

Daha önceki kullanıcılar, sık sık gelen bildirimlerin cihaz performansına olumsuz etkide bulunduğu konusunda eleştiriler getiriyordu. Bu sorun da ortadan kalkmış gibi görünüyor.

Son olarak PowerPoint tarafında da çeşitli iyileştirmeler bulunuyor. Buna göre artık slaytlar üzerinde düzenlemeler yapılırken hem akıllı telefon hem de tabletlerin yatay mod özelliğinden yararlanılabilecek. Çok daha mantıklı olan bu kullanım şekli, en sonunda yeni versiyonlar ile birlikte kullanıma sunuldu.

Şimdilik yeni Office güncellemesi kapsamında öne çıkan detaylar, bu şekilde sıralanmış oluyor. Hatırlatmak gerekirse çok daha önce de Microsoft’un office uygulama indirme sayısının 100 milyonu aştığı konusunda detayları haberlerimizde paylaşmıştık.

Written by Ekrem Süyüncü

Bilgisizdahi.com Bilim, Teknoloji , Sağlık ve Bir Çok Konu Üzerine Bilgiler Alabileceğiniz rehberlik etme amacı taşıyan ekipsel bir girişimdir.

One Comment

Leave a Reply

One Ping

  1. Pingback:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WordPress Mobil Uygulamasına Etkinlik Günlüğü Özelliği Geldi!

Netflix’in Yeni Özelliği Android’e Geldi!