in

Android Minecraft Skin Paketinde Zararlı Yazılım Bulundu!

Google Play Store’da yayınlanan Minecraft skin paketinde, zararlı yazılım olduğu ortaya çıktı. İşte konu ile ilgili tüm detaylar!

Android dünyasındaki Google Play Store uygulamalarından kaynaklanan güvenlik sorunlarına bir yenisi daha eklendi. Geride bıraktığımız günlerde Google’ın 300 Android uygulamasını Play Store’dan kaldırması sonrasında, şimdi de mobil oyun tarafında bir güvenlik sorunu keşfedildi.

Symantec tarafından keşfedilen güvenlik sorununun kaynağı ise, şu an Google Play Store’da yer alan Minecraft skin uygulaması oldu.

Minecraft skin uygulaması, 2 milyon kişiyi etkiledi!

Symantec tarafından keşfedilen zararlı yazılımın kaynağı, belirtildiği gibi Google Play Store üzerinde yer alan bir Minecraft skin uygulaması oluyor. Açıklanan bilgilere göre şimdiye kadar 2 milyondan fazla kişi tarafından indirilen ve Android cihazlara kurulan söz konusu uygulama, içerdiği malware yani zararlı yazılım ile temel olarak botnet ağını genişletiyor.

Symantec tarafından “Sockbot” olarak etiketlenmiş olan bu uygulamanın içerdiği malware, yüklendiği cihazları DDoS saldırılarında kullanmak için hazırlanan botnet ağına katmış oluyor. İndirme sayısının ciddi bir boyuta ulaştığı hesaba katıldığında, büyük bir problem oluşturmayı başardığı çıkarımını yapmak mümkün.

Oyun paketini yükleyen kullanıcıların Android cihazlarının şimdiye kadar herhangi bir DDoS saldırısına karışıp karışmadığı ile ilgili ise net bir bilgi bulunmuyor.

Written by Ekrem Süyüncü

Bilgisizdahi.com Bilim, Teknoloji , Sağlık ve Bir Çok Konu Üzerine Bilgiler Alabileceğiniz rehberlik etme amacı taşıyan ekipsel bir girişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mario Kart iOS ve Android Tarafına Geliyor!

Google Play Store 2017’nin En İyi Uygulamaları ve Oyunları!